2015 - Koło Łowieckie "Jeleń-Wołkowyja"

KOŁO   ŁOWIECKIE
"JELEŃ"
w  WOŁKOWYI
MENU
Przejdź do treści

2015

Galeria > Polowania Zbiorowe

    W dniu 7 listopada 2015 r. odbyło się pierwsze w tym sezonie polowanie zbiorowe i było to polowanie Hubertowskie. O godzinie 9 .00 46-ciu myśliwychw tym 5  myśliwych zaproszonych oraz dwóch stażystów i koledzy z naganki stawili się  w kościele w Terce na uroczystej Mszy. Piękna nowo wybudowana świątynia, piękna dekoracja przed ołtarzem przygotowana przez koleżanki i kolegów myśliwych, zamieszkujących w tej malowniczej wsi bieszczadzkiej, dodatkowo podniosły rangę naszego myśliwskiego święta. Po zakończonej mszy i odprawie myśliwskiej  udaliśmy  się na tzw. „Wierchy Rybiańskie” gdzie rozstawiono  linię myśliwych, a naganka ruszyła od strony Myczkowa i Berezki. Polowanie hubertowskie jak sugeruje tradycja zakończyło się bez pokotu, za to mieliśmy „Króla Pudlarzy” w osobie samego vice-Łowczego, któremu składano szczere gratulacje. Następnie wszyscy  z dobrymi humorami spotkaliśmy się jak za dawnych czasów przy altance na terenie leśnictwa szkółkarskiego,  gdzie przy ognisku mogliśmy posilić się pieczoną kiełbaską i super doprawionym bigosem w  wykonaniu naszego kol. Witka N.
Do zobaczenia na następnym  polowaniu. Darz Bór.

/12 grudnia 2015r/Trzecie polowanie zbiorowe w 2015/2016  Po odprawie na placu „Kuzni” w Wołkowyji  myśliwi w liczbie 23 (w tym dwóch myśliwych niestowarzyszonych i czterech z zaprzyjaznionego Koła z okolic Niska ) wybrali się w łowisko Wola Górzańska, aby tam od tzw. wodospadu zastawic linię aż po granicę Koła na Lipowcu. Naganka wzmocniona  jeszcze dwoma myśliwymi  ruszyła od drogi Górzanka-szkólki.Mimo wielkiego zaangażowania każdego z naganiaczy myśliwym na linii nie był dane nawet ujrzeć zwierza. Drugie pędzenie w okolicach „Wierchów” było bardziej zachęcające do brania udziału w polowaniach zbiorowych.Chmara jeleni i duża wataha dzików pojawiły się na lini lecz w sprytny sposób ominęły myśliwych. Jedynie kol. Lucjan miał szczęście oddać strzał do grubego odynca ,zostając  królem.... pudlarzy.Na zakończenie w radosnej atmosferze wokół płonącego ogniska, posililiśmy się pieczoną kiełbaską i wymienialiśmy się wrażeniami z zakonczonego szczęsliwie dla zwierzyny polowania.
Darz Bór i do zobaczenia 20 grudnia na polowaniu zbiorowym na obw. 211pk

/20-12-2015 obwód 211pk/

/Polowanie zbiorowe w magicznym miejcu
Na zbiórce koło „małego przkażnika”  pojawiło się 20 myśliwych i 12 naganiaczy. Po sprawnej odprawie przeprowadzonej przez łowczego H.Tymejczyka  zajęliśmy wylosowane stanowiska w kierunku Góry Jawor. I tym razem podobnie jak  w 6-go grudnia 2009 r  miejce okazało się magiczne i obfitowało w zwierza.  Jedno pędzenie i mogliśmy ułożyć pokot. Po wręczeniu złomów i medali , myśliwi złożyli sobie wzajemnie życzenia świąteczne i połamali się opłatkiem.                                    fotorelacja>>>

Darmowy licznik odwiedzin
Wróć do spisu treści