Ocena parostków - Koło Łowieckie "Jeleń-Wołkowyja"

KOŁO   ŁOWIECKIE
"JELEŃ"
w  WOŁKOWYI
MENU
Przejdź do treści

Ocena parostków

Gospodarka łowiecka

OCENA PRAWIDŁOWOŚCI ODSTRZAŁU ROGACZY 2014     
Ocena prawidłowości odstrzału rogaczy  pozyskanych w sezonie 2014/15 odbyła się  w dniu 21 października br.  w siedzibie Koła Łowieckiego "Jarząbek" w Ustrzykach Dolnych. Wszystkie odstrzały w naszym kole zostały dokonane zgodnie z wymaganymi kryteriami. Kol. Wiesław Dżugan pozyskał brązowo-medalowego kozła, a kol. Gankiewicz Zbigniew ładnego myłkusa.  kliknij aby powiększyć>>>>


Ocena prawidłowości odstrzału rogaczy
Ustrzyki Dolne 28.10.2012


10 kół łowieckich z terenu powiatów bieszczadzkiego i leskiego przedstawiło do oceny prawidłowości odsrrzału
223 szt. parostków. W śród tej liczby  znalazło się 7 okazów medalowych.  Na złoty medal wyceniono parostki rogacza (553g:133pkt.CIC) pozyskanego przez kolegę Ryszarda Naporę z naszego Koła w obwodzie nr 211 na terenie Nadleśnictwa Ustrzyki Dolne. Pozostałe medale otrzymały parostki z kół ustrzyckich. Wśród ocenianych parostków znalazło się wiele ciekawych okazów w formie myłkusów, szydlarzy, wielotykowców. Z naszego koła obok złoto medalowego rogacza Rysia Napory na uwagę zasługują ciekawe w swej formie, parostki rogaczy pozyskanych przez kol.Bronka Mrugałę, Darka Debinskiego,  oraz rogacz kol. Romka Pasławskiego pozyskany w obwodzie koła „Basior”.
Oceną parostków zajmowała się komisja w składzie:
Kol. Ludwik Puszczałowski
Kol. Tadeusz Zając
Kol. Henryk Świetlicki

Wycenę trofeów przeprowadzili koledzy:
Kol. Ireneusz Hołodniak
Kol. Stefan Sochacki
W ocenie uczestniczył także przedstawiciel Lasów Państwowych Kol. Kazimierz Nóżka
W trakcie oceny komisja nie stwierdziła nieprawidłowości przy odstrzale rogaczy jeżeli chodzi o selekcję, natomiast zdarzyło się w kilku przypadkach, że wiek  odstrzelonych rogaczy nie był zgodny z klasą wieku zadysponowaną w odstrzale. Za tę nieprawidłowość myśliwi otrzymali od komisji punkty niebieskie.
Komisja zauważyła, że zdecydowanie poprawiła się jakość preparacji parostków, dlatego nie przyznano ani jednego punktu żółtego.
Gratulujemy wszystkim kolegom, którym św.Hubert darzył w rogaczach.


Poniżej kilka fotek z prac komisji
kliknij w zdjęcie aby powiększyćCiekawe Trofea

Ocena prawidłowości odstrzału rogaczy-
Ustrzyki Dolne 2011r.

/Ustrzyki Dolne 22-10-2015/

Ocena prawidłowości odstrzału rogaczy w sezonie łowieckim 2015

 W siedzibie koła łowieckiego „Jarząbek” w Ustrzykach Dln. odbyła  się ocena parostków dostarczonych przez 10 okolicznych Kół Łowieckich. W komisji oceniającej prawidłowość odstrzału zasiadali kol. L.Puszczałowski, H.Świetlicki ,Zygarowicz i H.Krzakiewicz, zaś sam Łowczy Okręgowy Janusz Kowalewski nadzorował wycenę trofeów medalowych.
Nasze Koło przeds
tatwiło do oceny 10 trofeów z obwodu 209pk.  i 12 trofeów z obwodu 211pk.
N
ie było wsród naszych okazów medalowych,był jeden myłkus i dwa  łowne   

Darmowy licznik odwiedzin
Wróć do spisu treści